Výstava edice manamana

Putovní výstava ilustrací edice manamana proběhla v roce 2018 na dvou místech. 17.–31. května v Galerii Portheimka. Během celého adventu potom v ambitu Strahovského kláštera – zde jsme vystavili již všech 22 starozákonních příběhů (zbývajících 9 vyšlo na podzim 2018). 

V roce 2020 se kvůli koronavirové pandemii výstava v České republice nekonala. Na začátku roku byla s velkým zájmem uveden v Moskvě v centru současného umění ARTPL a její prezentace probíhala i na sociálních sítích. V prosinci pak byla vernisáž na filipínské univerzitě San Beda University v Manile. V roce 2021 bude výstava uvedená v Polsku.

Rok 2019 jsme zahájili vernisáží v Galerii a café Ve Věži (Mělník), kde byla výstava k vidění od 13. ledna do 18. března. Z Mělníka putovala do překrásného a čerstvě zrekonstruovaného interiéru funkcionalistického kostela Korandův sbor ČCE v Plzni. Výstava dále poputuje do knihovny ve Stříbře a je o ni zájem do konce roku 2019, domlouváme i výstavy v Českých centrech.

Ve Strahovském klášteře se konal rovněž seminář pro učitele o edici manamana. Během programu edici představila její autorka Ing. Ivana Pecháčková, o edici promluvil a metodické listy představil doc. PhDr. Ondřej Hník, Ph.D., a Mgr. Hana Lavičková, Ph.D., během své lekce předvedla, jak s knihami pracovat během výuky.
Seminář i výstavy proběhly za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (Podpora vzdělávacích aktivit národnostních menšin v roce 2018) a MČ Praha 1.